Knižní inspirace k tvořivé práci

Tip na knížky, které jsou plné nápadů, inspirativních příběhů, konkrétních příkladů a hlavně… využití v praxi! Knihovna města Ostravy je skvěle zásobena nejnovějšími tituly, které vyšly. Nemám tak potřebu si veškeré knihy kupovat. Věřím, že vám nebudou vadit fotky knih s knihovnickými štítky. Na hodnotě přinesené inspirace to jistě nebude mít žádný vliv 😉

HOT – Jak uspět v digitálním světě

Kniha Jak uspět v digitálním světě

Autor: Filip Dřímalka

Vydavatelství: Jan Melvil publishing

Počet stran: 384

Ať už se zabýváte čímkoli, pravděpodobně existují technologie, které část práce zvládnou za vás. Rychleji, snadněji, levněji. A jejich zavedení do firemní komunikace, procesů, zpracování dat či inovací produktů je právě tím milníkem, který odděluje úspěšné firmy budoucnosti od těch, které zaniknou. 

Digitální transformace je jako hra, kterou musíte hrát. Dobrá zpráva ale je, že se správnými trumfy v rukou ji nelze prohrát.

Při čtení knihy jsem měla pocit, jako kdyby mne někdo vzdáleně pozoroval při práci. Neuvěřitelně jasně a konkrétně vydefinované situace z mého pracovního dne. Řešení a návody jsou praktické, bez prázdných frází. Měla jsem potřebu některé rady rovnou zkoušet na počítači nebo v mobilu.

Knihu HOT doporučuju všem, kteří si chtějí ve svém digitálním prostředí udělat pořádek, pomoct s nastavením priorit vůči sobě i okolí. #knihahot

Ukaž, co děláš!

Autor: Austin Kleon

Vydavatelství: Jan Melvil publishing

Počet stran: 224

Klíčem je proces, nikoli produkt. Sdílejte něco malého každý den (ale nezměňte se v lidský spam). Uchovejte si mysl amatéra – jeho možnosti jsou neomezené. Buďte spojka, učitel, otevřený uzel. Nekřečkujte.

Kniha Ukaž, co děláš!

Nadčasový skvost. I když kniha vyšla v roce 2014, je stále aktuální. Kniha umí poskytnout jednoduché návody, díky kterým pochopíte, jak zveřejňovat svá díla. Ať už se jimi živíte, nebo jen tvoříte doma pro radost. Kniha je psaná lehkou formou, plná sketchů a infografiky. Umím si ji představit jako součást knihovničky doma nebo v pracovně, kde vám bude k rychlému inspirativnímu nahlédnutí.

Knihu Ukaž, co děláš doporučuji kreativcům, kteří hledají inspiraci, jak svou práci prezentovat. #ukazcodelas

ČAS ČTENÍ:

5 MINUT

zveřejněno:

pošlete článek dál: